Oznamujeme Vám, že dňa 10.09.2019 nebude ordinovať MUDr. Hliváková na očnej ambulancii.


Oznamujeme Vám, že dňa 27.08.2019 nebude ordinovať MUDr. Karpenko na FRO ambulancii,


Oznamujeme Vám, že v dňa 30.08.2019 nebude ordinovať MUDr. Ivan na ortoped. ambulancii.


Oznamujeme Vám, že v dňoch od 26.08.2019 – do 08.09.2019 nebude ordinovať MUDr. Sucháčová na ORL ambulancii,


Oznamujeme Vám, že v dňoch od 26.08.2019 – do 30.08.2019 nebude ordinovať MUDr. Ružiaková na TaRCH ambulancii


Oznamujeme Vám, že v dňoch od 26.08.2019 – do 06.09.2019 nebude ordinovať MUDr. Kučáková na HTO ambulancii,


Oznamujeme Vám, že dňa 30.08.2019 a 18.10.2019 nebude ordinovať MUDr. Baločko na urologickej ambulancii,


Oznamujeme Vám, že v dňoch od 28.08.2019 do 09.09.2019 nebude ordinovať MUDr. Smugalová na internej ambulancii.


Oznamujeme Vám, že v dňoch od 01.08. – 14.08.2019 nebude ordinovať MUDr. Ivan na ortoped. ambulancii.

Akútne stavy prosím posielať do FNsP B.Bystrica.


Oznamujeme Vám, že  v dňoch od 26.07.2019 do 12.08.2019 bude čerpať  dovolenku – MUDr. Ružiaková na TaRCH ambulancii.

V akútnych prípadoch smerujte prosím pacientov na internú ambulanciu p. MUDr. Smugalovej.


Oznamujeme Vám, že 12.07.2019 nebude ordinovať MUDr. Baločko na urologickej ambulancii.


Oznamujeme Vám, že  v dňoch od 15.07.2019 do 27.07.2019 nebude ordinovať MUDr. Kučáková na HTO ambulancii.


Oznamujeme Vám, že  dňa 01.07.2019 nebude ordinovať MUDr. Sucháčová na ORL ambulancii.


 

Read More

ZAUJÍMAVOSTI

MGR. PATRICIA ŠEFRANOVÁ

 

16.07.2019 14:29:03

 

Nemocnica s poliklinikou, n.o. Revúca od začiatku nového roka zaviedla zmeny a novinky s cieľom skvalitnenia služieb pre mamičky z nášho regiónu. Oddelenie prešlo procesom rekonštrukcie priestorov, boli zavedené viaceré inovácie v rámci vybavenia pôrodného sálu, ale došlo aj k personálnym zmenám.
Hlavným zámerom tejto obmeny oddelenia bolo zabezpečiť motiváciu mamičiek, aby sa rozhodli pre pôrod v lokálnej nemocnici a aby si následne prostredníctvom komplexnej starostlivosti, ktorá má zabezpečiť pozitívne prežívanie pôrodu, odniesli z nemocnice tie najpríjemnejšie spomienky.

„Ako mnohé iné zdravotnícke zariadenia na Slovensku aj naša nemocnica nebola dlhé roky rekonštruovaná. Rekonštrukciu nemocnica dokázala urobiť zo sponzorstva miestnych podnikateľov, ako aj jednotlivcov, pričom má prispieť k zvýšeniu komfortu pre hospitalizované pacientky. Vieme, že je potrebné pravidelne investovať do modernizácie nielen zdravotníckej techniky, ale aj priestorov a udržiavať ich na úrovni doby. Naša nemocnica má 60 rokov, postavili ju naši predkovia z dôvodu, aby nemuseli ženy chodiť rodiť niekoľko kilometrov od domova a rodiny ako dakedy napr. do nemocnice v Likieri. Na rekonštrukciu sme nemali vlastné finančné krytie, preto sme sa rozhodli osloviť sponzorov: miestnych podnikateľov. Odozva bola úžasná. Aj z malých príspevkov sme urobili pekné veci. Revúcka pôrodnica patrí počtom pôrodov medzi najmenšie v Banskobystrickom kraji, ročne sa v nej narodí od 240 do 300 detí. Doteraz sa tu väčšinou narodili detičky, ktoré sa na svet pýtali nečakane. Boli to akútne – komplikované pôrody, kde išlo o dva životy. Keďže sme pôrodný sál obnovili, aby sa u nás mamičky lepšie cítili, boli by sme radi keby sa väčšina mamičiek rozhodla rodiť v našej pôrodnici. To bola pre nás výzva, aby sme umožnili čo najlepšie podmienky pre mamičky s deťmi, aby si vybrali na príchod svojho dieťatka našu pôrodnicu. Rekonštrukcia je skromná, zahŕňala predovšetkým stavebné práce. Komplexne zrekonštruované boli elektrické rozvody, sociálne zariadenie, novorodenecký box, prípravovňa pred pôrodom aj samotná pôrodná sála a nechýbajú ani nové pôrodné postele, ktoré sme financovali z poskytnutej dotácie na základe uznesenia vlády číslo 58 zo dňa 12.2.2019.“ prezradila Mgr. Janette Hrbálová, riaditeľka NsP, n.o. Revúca.

Oddelenie personálne zabezpečujú: primár MUDr. Stanislav FILKOR / vrchná sestra Valéria WEISZOVÁ, lekári: MUDr. Marcel Hrebenár / MUDr. Vasyl Kachala / MUDr. Peter Lukčo / MUDr. Bibiana Sedláková / MUDr. Ivan Mrázik / MUDr. Adriana Rusová / MUDr. Pavol Babej

S akými službami sa ako budúce mamičky na oddelení stretnete?
Tehotenská poradňa – starostlivosť až do poslednej doby pôrodnej.
Psychofyzická príprava na pôrod – zameraná na fyzickú časť, ktorá spočíva v pravidelnom precvičovaní cvikov špeciálne určených a psychickú časť, ktorá spočíva v získavaní informácií o tehotenstve, pôrode a popôrodnom období.
Relaxačné prípravy na pôrod – hydroterapia, muzikoterapia, aromaterapia, úľavové polohy, fit lopty, sprchový kút.
Pokojné rodinné zázemie – prítomnosť rodinného príslušníka počas 1. doby pôrodnej i pôrodu.
Bonding, resp. povedané kontakt „telo na telo“, kedy sa po priložení dieťatka na telo matky vytvára silné puto a láska na prvý dotyk.
Samoprisatie novorodenca, odber pupočníkovej krvi, dotepanie pupočníka – fyziologická norma, ktorá okrem iného pomáha okamžitému kontaktu bábätka s matkou hneď po pôrode.

Na oddelení  sa plánuje aj zriadenie nadštandardného pôrodného boxu, v ktorom bude pre budúcu mamičku pripravená posteľ a sprchový kút a v ktorom bude môcť so sprevádzajúcou osobou zotrvať prvú, druhú aj tretiu dobu pôrodnú.

Lekári oddelenia majú vysokoodborné skúsenosti s vedením pôrodu koncom panvovým (zadočkom) aj inštrumentálnymi pôrodmi, v akútnom prípade v spinále a s vedením pôrodu po cisárskom reze. Primár oddelenia sa špecializuje na gynekologickú operatívu, ktorá predstavu rozsah od krátkych niekoľkominútových zákrokov a pokračuje až po rozsiahle operácie, na ktorých častokrát spolupracuje s ďalšími odborníkmi. Vykonáva všetky druhy gynekologických operácií, čo najviac výkonov v 1-dňovej ambulantnej starostlivosti, avšak preferuje operácie miniinvazívnou chirurgiou, ktorá sa vyznačuje nižšou intenzitou pooperačných bolestí, krátkou rekonvalescenciou a rýchlym návratom do normálneho života.

MUDr. Stanislav Filkor je najmladší primár na Slovensku. Jednoducho povedané: je ten typ lekára, ktorého bude chcieť spoznať každá mamička. Jeho otec je dlhoročným primárom na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení v Michalovciach, mama je lekárkou Všeobecnej ambulancie pre dospelých v Michalovciach. Aj keď jeho detským snom bolo stať sa horolezcom, rozhodol sa pre gynekológiu. Svoj odbor považuje za jedinú oblasť medicíny, v ktorej sa človek stretáva so šťastím a pozitívnou energiou. Vo svojej profesii uprednostňuje prirodzený priebeh pôrodu, citlivo riadeného vlastnými hormónmi bez vonkajšieho zásahu, pretože je podľa neho nevyhnutné, aby žena vnímala pôrod ako prirodzený dej a nie ako záchranu života dieťaťa. Na pôrodnej sále sa snaží byť sám sebou, je zástancom toho, že aj na sále sranda musí byť, ale v pracovnom tempe a nasadení sa nepoľavuje. „Pôrod pokladám za biologický proces, ktorého výsledkom je zázračný okamih, okamih prvého neprerušovaného kontaktu matky a dieťaťa, v ktorom nastávajú chvíle počiatočnej radosti a lásky.“

A ako vníma svoje poslanie vrchnej sestry Valéria Weiszová? „Pôrod je najsilnejší pozitívny zážitok v živote ženy. V momente, kedy žena privádza svoje dieťatko na svet má v sebe veľa obáv i strach a akékoľvek ruchy z okolia ju môžu veľmi rýchlo zneistiť, preto sa snažíme vytvárať vzťah dôvery s pacientkou a sprevádzať ju počas pôrodu formou fyzickej podpory a psychickej pohody.“

Oddelenie poskytuje komplexnú odbornú starostlivosť s ohľadom na individuálne potreby pacientiek. Je to malé oddelenie rodinného typu, kde panujú výborné kolektívne vzťahy. Každý prvý utorok v mesiaci sa na oddelení uskutočňuje „Stretnutie s primárom pre budúce mamičky“, kedy sa ako budúca rodička môžete nielen prísť pozrieť na priestory pôrodnice, vrátane pôrodnej sály a nanovo zrekonštruovaných nadštandardných izieb, ale aj spoznať ambiciózny, ochotný a empatický kolektív s jasnou víziou: „Neustále vytvárať príjemné prostredie s pomocou ľudských hodnôt lekárov, stále modernejšieho vybavenia, rozširovania služieb a zvyšovania štandardu priestorov s dôrazom na individuálny prístup k budúcej mamičke.“

Informácie o tom čo je potrebné si do pôrodnice doniesť a aký je cenník jednotlivých služieb nájdete na webovej stránke NsP Revúca alebo kliknite TU.

 

                           Nemocnica s poliklinikou,n.o. Revúca  

                                                    FYZIATRICKO – REHABILITAČNÉ ODDELENIE

                            poskytujeme novú a účinnú liečbu bolesti pohybového aparátu liečbu

                                         RÁZOVOU VLNOU  

Rázová vlna je tvorená z krátkej fázy nárastu energie charakterizované nárastom tlaku na tkanivo, a potom omnoho dlhšou fázou poklesu.
Terapia rázovou vlnou je určená na liečbu úponových bolestí, bolestí mäkkého tkaniva v blízkosti kostí, bolestivých zápalov, kalcifikátov a svalových spazmov.
Účinnosť tejto metódy podľa skúseností a štúdií, ktoré prebehli v Nemecku a Švajčiarsku, je okolo 95 %.

Prístroj ShockMaster 500  na liečbu rázovou vlnou bol zakúpený SMZ, a.s. Jelšava.  NsP , n.o. Revúca, bol daný do nájmu a nachádza sa na Fyziatricko rehabilitačnej ambulancii. SMZ, a.s. Jelšava dlhodobo podporujú snahu nemocnice o skvalitnenie  poskytovaných zdravotníckych služieb, za čo im vedenie nemocnice vyjadruje poďakovanie.

Liečbu vykonávame prístrojom s najlepšími špecifikáciami na trhu. Ide o liečbu rázovou vlnou

      Gymna ShockMaster 500  s použitím tlaku do 5 barov a vysokej frekvencie až 21 Hz. Ň

Aké konkrétne problémy rieši táto liečba?                                       

Najčastejšie indikácie

 1. Tenisový a golfový lakeť
 2. Bolesti v oblasti ramenného kĺbu
 3. Kalcifikáty rotátorovej manžety ramena
 4. Svalove spazmy chrbtice
 5. Úponové bolesti v okolí bedra: trochanter, triesla 
 6. Úponové bolesti väzov kolena
 7. Skokanské a bežecké koleno
 8. Bolesť a tlak v predkolení
 9. Zápal Achilovej šľachy
 10. Ostroha pätovej kosti
 11. Syndróm karpálneho tunela

                                              

Ďalšie indikácie:

 • myofasciálne bolestivé syndrómy, kedy bolesť je spôsobená poruchou svalovej činnosti
 • funkčné problémy chrbtice ako sú: recidivujúce bolesti v driekovej oblasti, lumboischiadický syndróm, blokády chrbtice, bolesti krčnej chrbtice, bolesti ramenných kĺbov,
 • migrény či závraty,
 • stavy po zlomeninách kostrče
 • zápaly miechových nervov
 • poškodenia medzistavcovej platničky
 • postraumatické stavy

 

 

Ako prebieha liečba rázovými vlnami?

Pre zahájenie liečby je nutné vyšetrenie lekárom, ktorý po zhodnotení celkového zdravotného stavu  odporučí či je liečba rázovou vlnou vhodná.

Ide o časovo nenáročnú ambulantnú liečbu. Liečba zvyčajne zahŕňa 5 až 10 sedení, opakuje sa v 5 až 14 dňových intervaloch v priestoroch našej fyzioterapie
Liečba  nie je hradená z verejného zdravotného poistenia.
Cena ošetrenia jedného pohybového segmentu je 15,00 €.

Zamestnanci SMZ a.s. Jelšava – cena jedného pohybového segmentu je 7,50 €.

 

Aké sú kontraindikácie tejto liečby?

Liečba rázovými vlnami má iba minimálne vedľajšie účinky. Vedľajším účinkom môže byť mierne začervenanie pokožky v mieste aplikácie, prípadne pocit necitlivosti alebo svrbenia pokožky. Počas aplikácie alebo po nej môže pacient pociťovať bolesť.

Sú aj prípady, kedy sa liečba rázovou vlnou neodporúča:

 • poruchy zrážania krvi
 • psychické poruchy
 • onkologickí pacienti
 • tehotenstvo (v blízkosti plodu)
 • nad nervom a kŕčovými žilami
 • pri liečbe kortikoidmi v posledných 2 dňoch
 • pri RTG terapii
 • nesmie sa aplikovať nad oblasťou pľúc a čriev

Upozornenie!!!

Pokiaľ máte v tele kardiostimulátor alebo iné mechanické zariadenie na podporu Vašich životných f., obstarajte si potvrdenie o testovaní kompatibility s rázovou vlnou u svojho lekára!!!

 

Ako vlastne rázová vlna funguje?

Funguje na základe veľmi krátkeho impulzu tlaku s obrovskou intenzitou zameraného na miesto liečby, čím:

 • Narušuje a rozpúšťa vápenaté usadeniny v šľachách a úponoch
 • Zlepšuje prekrvenie a zvyšuje látkovú výmenu v postihnutej oblasti
 • Pri jazvách dochádza k aktivácii buniek produkujúcich väzivové tkanivo čím sa zvyšuje tvorba kolagénu a ďalších bielkovín a dochádza k regenerácii postihnutého tkaniva
 • Znižuje napätie v tkanivách čím stimuluje protizápalový proces a tlmí bolesť
 • V konečnom dôsledku tento proces vedie k zmierneniu bolestí s účinnosťou až 95%
 • S ústupom bolestí sa výrazne zlepšuje pohyblivosť

Mechanizmus účinku

 • Rázové vlny pôsobia na bunečnú membránu. Dochádza k zablokovaniu receptorov bolesti, ktoré nemôžu vysielať signály bolesti.
 • Rázové vlny stimulujú receptory bolesti tak, že naopak vysielajú vysoký počet nervových impulzov. Na podklade vrátkového efektu je vedenie bolestivých signálov do centrálneho nervového systému zablokované.
 • Rázová vlna mení chemické prostredie v tkanivách, prostredníctvom voľných radikálov, a tým dochádza k uvoľňovaniu látok tlmiacich bolesť

 

 

 

Dokument v pdf…….stiahnúť

 

Važení pacienti,

naša nemocnica pre Vás pripravila možnosť nechať si predpísať lieky, bez nutnosti čakať u lekára na týchto ambulanciách :

 

AMBULANCIA LEKÁR
UROLOGICKÁ AMBULANCIA MUDr. BALOČKO Rastislav
NEUROLOGICKÁ AMBULANCIA MUDr. ŠMOTKOVÁ Zuzana
ORTOPEDICKÁ AMBULANCIA MUDr. IVAN Ján
HEMATOLOGICKÁ AMBULANCIA MUDr. KUČÁKOVÁ Anna
TaRCH MUDr. RUŽIAKOVÁ Vlasta
AMBULANCIA BOLESTI MUDr. VIGODOVÁ Tatiana

 

 • Upozornenie : Žiadateľ nesie plnú zodpovednosť za vyplnené údaje. Osobné údaje nie sú ukladané podľa zásad GDPR. V prípade zneužitia nesie trestnoprávnu zodpovednosť objednávateľ v súlade s platnou legislatívou Slovenskej republiky.

Postup objednania liekov :

 1. Kliknutím na link sa dostanete na stránku, kde si môžete objednať lieky. LINK
 2. Na stránku objednávania liekov je možné vstúpiť aj cez MENU – DOMOV – Objednávanie liekov
 3. Vyberiete si ambulanciu a kliknete na ňu.
 4.  Vyplníte formulár a odošlete. V jednom formulári je možné žiadať len jeden liek. Pri názve lieku uvádzajte informácie uvedené na obale lieku napr. Glucophage 1000mg retard
 5. V kolónke množstvo uveďte množstvo balení. Minimálne množstvo je jeden kus, maximálne množstvo päť kusov. Počet balení Vám môže upraviť lekár v súlade s legislatívou.
 6. Ak potrebujete viac liekov odošlete ďalší formulár.
 7.  V poli telefónny kontakt je potrebné nechať svoje telefónne číslo a my Vás budeme informovať o vystavení e-receptu.
 8.  Následne si môžete vyzdvihnúť lieky v lekárni.

 

UPOZORNENIE : 

Lieky na neurologickej ambulancií vypisuje lekár vždy každý štvrtok. V prípade, že lekár nepracuje budu e-recepty vystavené nasledujúci štvrtok.

Lieky na urologickej ambulancií vypisuje lekár vždy každý piatok. V prípade, že lekár nepracuje budu e-recepty vystavené nasledujúci piatok.

Lieky na ortopedickej ambulancií vypisuje lekár vždy každý štvrtok. V prípade, že lekár nepracuje budu e-recepty vystavené nasledujúci štvrtok.

Lieky na hematologickej ambulancií vypisuje lekár vždy každý pondelok. V prípade, že lekár nepracuje budu e-recepty vystavené nasledujúci pondelok.

Lieky na TaRCH ambulancií vypisuje lekár vždy každý štvrtok. V prípade, že lekár nepracuje budu e-recepty vystavené nasledujúci štvrtok.

 

Veríme, že budete s touto službou spokojní. Vedenie NsP n.o. Revúca.

Periradikulárna terapia (PRT) je moderná bezpečná terapeutická metóda liečby bolesti chrbtice šíriacej sa do dolných končatín pri tzv. radikulárnom syndróme.
Metóda ma nízke riziko komplikácií pretože využíva počítačovú tomografiu (CT) na navigáciu ihly do presného miesta v blízkosti nervu (koreňa) alebo do oblasti kĺbneho spojenia stavcov, ktorou sa do oblasti spôsobujúcej bolesti následne podáva pripravená zmes Liečiva (Diprophos) a anestetiká (Marcain), spolu v objeme 4 – 6 ml. Následne po aplikácii liečebnej zmesi alebo anestetika sa ihla z tela vytiahne a výkon je ukončený. Úspešnosť liečby bolesti pomocou ozónu a PRT dosahuje 85 – 90% a efekt liečby pretrváva individuálne 2 – 12 mesiacov. Liečbu je možné opakovať viackrát.

Periradikulárna terapia ……čítať viac

PRT – informácie pre pacienta

Jana Strinkova Tento oznam nie je na dverách nemocnice, ale na mojej prevádzke lekáreň Tisovec a nie preto, že si to žiadala nemocnica, ale z môjho presvedčenia, starší ľudia sa často pýtajú, kam s nepotrebnými vecami, tak pár dobrých ľudí napadla táto myšlienka, je to prvýkrát po roku, čo sa niekomu nepáči, že chcú ľudia prispieť na dobrú vec, som prekvapená aj sklamaná, veď koľko vecí končí v kontajneroch a dajú sa zužitkovať? Medzi komentármi je len jedna pani, ktorá napísala, že by darovala obliečky tiež, len o tom nevedela. Myslím, že keby každý z nás trošku zmenil myslenie, nemuselo by to na Slovensku takto vyzerať, pomôžme si aspoň v rámci nášho regiónu, človeku, ktorý nezištne dá, sa žije krajšie… PharmDr Jana Strinkova

 

Aktuálne vyhlásenie o danom stave:

Prosím všetkých čitateľov a média čítajte pozorne.

Vedenie NsP n.o., v Revúcej sa dištancuje od tohto oznamu. Iniciatíva tohoto oznamu nevyšla od vedenia NsP n.o., Revúca. Do 11.5.2019 vedenie nemocnice nikto nekontaktoval s otázkou : Potrebujete do nemocnice posteľnú bielizeň? Až keď bol zverejnený tento oznam 11.5.2019 začali prichádzať otázky: aj ja by som pomohla, mám, kde mám doniesť. Som toho názoru, že keď niekto má záujem nezištne pomáhať ani vo sne ho nenapadne, že sa to môže otočiť proti tomu komu chcel svojim dobrým úmyslom pomôcť.

Mgr. Janette Hrbálová

Riaditeľka Nsp, n.o Revúca