Vážení pacienti,

V súvislosti s epidemiologickou situáciou v SR pre hroziacu epidémiu COVID-19, NsP n.o., Revúca vydáva nariadenie vstup do budovy len s ochrannou tváre!

DO NEMOCNICE JE VSTUP POVOLENÝ IBA PACIENTOM S MAXIMÁLNE JEDNÝM DOPROVODOM.

Pacienti a sprevádzajúce osoby BEZ RÚŠKA, PRÍPADNE INEJ OCHRANY TVÁROVEJ ČASTI, NEBUDÚ VPUSTENÍ DO PRIESTOROV NEMOCNICE!

Na odborných ambulanciách budú ošetrení len pacienti s akútnym ochorením. Zbytočne nevyhľadávajte lekára.

Výnimky sú len čerstvé úrazy. Objednaní pacienti: preväzy, ktoré lekár určil za potrebné. CT, USG pre nutnú diagnostiku. Kontroly, ktoré, sú nutné to znamená, že zdravotný stav sa nezlepšil. Kontroly, ktoré nie sú nutné, to znamená, že ich zdravotný stav sa zlepšuje, nechoďte k lekárovi.

Gynekologická kapitačná / obvodná ambulancia, ošetrí akútne stavy, poradňa pre tehotné plánované vyšetrenie ak je tehotná žena zdravá bez príznakov, príde do poradne podľa objednania s ochranou tvárovej časti. Ak to nie je nutné môže telefonicky kontaktovať svojho gynekológa nie sestru, ale lekára a dohodne sa na ďalšom postupe.

Rehabilitácia: ak chodíte na pravidelnú rehabilitáciu ste zdraví, neboli ste v kontakte s podozrivou osobou.

Ak potrebujete predpis chronických liekov, zdravotníckych pomôcok, kontaktujte svojho odborného lekára, ktorý Vám recept vypíše elektronicky a následne ak budete mať záujem kontaktujte lekáreň pri nemocnici, ktorá Vám Vaše lieky pripraví a následne sa Vám lieky doručia až k Vám domov.

Odporúčanie pre pacientov:

  1. Nevyhľadávať zbytočne lekára pri prvých príznakoch ako je nádcha, bolesť hrdla, mierna teplota, kašeľ, ale zostaňte doma a kontaktujte svojho obvodného lekára, postupujte podľa jeho pokynov. Vo väčšine prípadov ide o obyčajnú virózu. Návštevou lekára by ste mohli ohroziť svoj oslabený imunitný systém a vystavili by ste sa možnej nákaze.

 

  1. Ak máte teploty nad 38 °C, kašeľ, sťažené dýchanie, vrátili ste sa zo zahraničia poprípade ste boli v kontakte s osobou, ktorá má podozrenie na koronavírus alebo sa vrátila zo zahraničia- zostaňte doma a kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára, podajte mu pravdivé informácie. Alebo kontaktujte infolinku 0917 222 682, *0123.

 

NsP n.o., Revúca od 16.3.2020 obmedzuje do odvolania plánované operačné výkony na minimum. Lekár rozhodne podľa zdravotného stavu pacienta, či plánovaný výkon sa uskutoční alebo nie, pretože aj plánovaný výkon môže byť potrebný pre zachovanie zdravia človeka.

Ďakujem za pochopenie.

 

V Revúcej, 16.03.2020                                                                                  Mgr. Janette Hrbálová

                                                                                                                              Riaditeľ NsP, n.o. Revúca

Print Friendly, PDF & Email